Helt siden første generasjon, Trygve og Hansine, åpnet butikken, har vi produsert våre egne produkter. I 2010 samlet vi alt vi lager på vårt eget kjøkken under én felles betegnelse: Eide Heimelaga. Navnet valgte vi fordi det er så nært man kommer kjøkkenbenken hjemme – ekte heimelaga mat basert på tradisjonelle oppskrifter fra området vi bor i, laget med førsteklasses råvarer fra vårt nærområde.
Det som startet som et morsomt sidesprang til butikkdriften, vokste raskt. Etterspørselen etter våre Heimelaga-produkter økte, og plutselig ble matserien en av bedriftens viktigste bærebjelker. I denne satsingen ligger verdiene våre: å ivareta gode mattradisjoner og håndverket fra tidligere generasjoner. Vi velger heller å gjøre ting skikkelig enn å produsere mest mulig – det er et bevisst verdivalg.
I dag tilbyr vi rundt 65 egenproduserte produkter innenfor Eide Heimelaga. Sortimentet inkluderer blant annet røkt laks, fiskekaker, fiskegrateng, pølser, karbonader og kjøttkaker, samt pinnekjøtt, boknafisk og lutefisk – for å nevne noe.
Nå har vi investert nærmere 40 millioner kroner i et nytt produksjonslokale i Kaldfjord – eller et nytt storkjøkken, som vi liker å kalle det. Her tar vi satsingen på heimelaga mat til et nytt nivå. På storkjøkkenet jobber våre dyktige fagfolk – fra pølsemakere til kokker – med å forvandle verdens beste råvarer til smakfulle kvalitetsprodukter til dere